10. november 2022

Aeg lendab, mis toimub või toimumata on.

Tänavu on sel aastal erakorraline, et ammuks see oli, kui sai tehtud algust söötmises. Kuna koplid ei kasvatanud enam lisa rohelist juurde. Sai kalkuleeritud sööda osas kui palju võib ehk siis mitte tormata kohe hobustele korraga palju ette andma, et vaja oleks selline võimalus, et ise ka korjakisd. Kuid nüüd vaadates koplite välja nägemist, siis õrn roehlus on tärganud ning hobused on hakanud ka maast korjama. 

Osa varssasid on sees ja nendega saab tegeldud. Tegime ühe korraga võõrutuse ja ei enam emmesid lastele seltsiks. Samas on Asso ja Luna parajad hobuhakatis pätid, keda välja ei saa lasta karja. Kohe kusagilt aed ära lõhutakse. 

Oktoober lõppes vaikselt, nii vaikset koolivaheaega pole meil tükk aega olnud. Kuna Rapla ratsakooli aktiivse reklaam tegevusega on vähemalt pooled ratsaspordiga tegelevad lapsed üle läinud Rapla ratsakooli. Arusaadav ka, hetke kütte kallidust ja muude asjade kaalukat hinnatõusmist muudavad paljudele teatud teenuste kasutust juba läbi mõtlevaks tegemiseks. 

Olles tänavu aasta näinud ära inimeste probleeme, siis ma ei oska ohkida ega muretseda. Eks on ka head meelt tegevaid faktoreid. Näit. oktoobris toimusid matkad oli suurema arvu inimestega. 

Nüüd mil kätte on jõudnud november ja järgmiseks kuuks on detsember on kindlalt aravata, et vaiksemad kuud. Kuid tuleb osata puhata ehk siis kasu lõigata teisel moel. Samas hoiame kokku rahaliselt ja muidugi hoiame neid hobuseid rohkem trennis kes võistlemas käivad. Kahju, et regulaarselt käivate laste arv on langenud, Samas mõjutab asukoht väga. 

Pokker vigastas seletamatul kombel oma tagumist vasakut jalga, millele sai siis ravi tehtud. Kuid kaalu osas on meil ikka kõhklevad hoiakud. Olgugi, et teki all. Kuid kas tõesti võib veel mõjutada hobuse lihaste kõhetumist vähene trenni tegemine. Praktilselt see suvi olen teinud korde trenne. 


1 kommentaar:

Oi kui kiirelt lendab aeg.

...tõesti, nii palju oleks jagada. Osalesime jälle ratsa orienteerumisel, kus meil läks päris hästi. Osales 8 võistkonda, meie esindus oli n...