9. september 2023

 Ilus sügis. Vähene huvitatus ratsamatkadele. Muud ma ei oska välja pakkuda, kui et rahvas on raskustesse sattunud. Lugeda igapäevaselt mis ümberringi toimub. Palju segadust on tekitatud ka vabariigi valitsuse ministri tasandil. Vahel on tunne, et korjaks seitse asja ja põgeneks kuhugile, kuhu pole meedia välja annetel kohale jõuda. Mõttetu on lugeda ajalehti või vaadata telekat. Kõige eest ju maksame. Naljakas on see, et isegi komposti eest peame hakkama eraldi tasuma🤔🤔🤔🤔🤔.

Jätkan mõtte ainetel. Paar nädalat tagasi levis kulutulena kaduma läinud hobusekuulutus, kus levitati täiesti vale infot. Keegi varastas koplist looma ära ja kindlasti viidi üle piiri. Hobuse kaotsi minemisest möödus kuus päeva, kui avalikkuses teavitati, et hobune leiti aga kahjuks surnuna....mõelge selge peaga.🤔🤔🤔🤔🤔 Kes tahab vanat 18 aastast ja haiget hobust!????? Mis lõpp tulemus, hetkel on tõde avaldamata jäänud. Kuid kulisside tagant on kuulda olnud, et kas leiti surnult kaevust, siis nende hobuste koplis asus ka tiik. Hobune polnud kodunt kaugele läinud. Minu oletus inimesed ei alustanud otsinguid kohe oma kodu ümbrusest. Ja see jätab kummalise suhtumise, et hobune kuus päeva hiljem leitakse kodu koplist surnuna!...?

Ma ei jaganud põhimõttega kuulutust, arvasin kohe. Loom leitakse surnuna. Vanade ja haigete loomade saatus on selline. Mul oli üks mära selline, et nii kui kinni jäi kuhugile, oli valmis surema🤣. Kui mitu korda ratsamatka ajal pehmesse mutta vajununa ühe jalaga,  viskas koos ratsanikuga mudasse pikali ja pani veel silmad kinni. ,,Nii ma nüüd suren". 

Loomadega juhtub igasuguseid imelikke asju ja miks mind see varguse jutt häirib... Mu enda naaber süüdistab mind oma vanade ponide kadumises maha müümist....? Ma ei viitsi enam selgitusi jagada.

Jätkan kordamist, et eelmine aasta kutsusin naabrit mitmel korral mõtlema, et peaks võtma enda järjepidevalt hulkuvate loomadega midagi ette võtma. Märtsiks puudus sööt, loomad elasid alaliselt minu juures pahandusi korraldades. Mis tavaliselt vastuseks sain kuulda ,, mahlaka sõnavaraga sõimu, sõimu ja veelkord sõinu". 

Maikuu 28.05.2022 helistasin hommikul vara, kuna pidin tegelema jälle naabri loomade pahanduste likvideerimisega. Helistasin isegi väga ettevaatlikult, teades naabrionu ,,vaimukat sõnavara, olin selleks juba valmistunud". Minu nõrgaks küljeks ei oska vastu sõimata😥 ja pole siiani seda ära ka õppinud. Vaatamata naabri järjepidevale vaimsele terrorile, mida on aastaid jagatud. 

1.06.2022 olin hommikul Raplas, kui naabrionu helistas ja alustas minu päeva sõimamisega, katkestasin tema sõnavõtu, lihtsalt telefoni sulgemisega. Siis sain teada ta õnnetusest pojaga ,,Kaastunne". Ma ei suuda sellisele inimesele isegi mitte südamlikku kaastunnet soovida. Olles olnud kannatajaks tema ebastabiilse pideva alkoholi joobe uimas saadetud otsesõnu ,,solgitoru umbe jooksmisest" vaimse terrori kannataja aastaid. Suudan ignoreerida, kuid need millega mind ta on proovinud jalust rabada enam pole. 

Oma igapäeva elus kasutan praegu palve jõudu, et lihtsalt oodata seda kannatlikuse õppetunni lõpp vastust. Mis see olla saab, ei tea. Edu neile, kes mind hukka mõistavad.... Kuid jumal teab, kui puhtad on mu mõtted ja teod ... Ja ei hakka ma kellegilt loomi võtma ega maha müüma. Praegu enda hobuseid müües. Pole veel kuidagi edenemist märgata. Kui hind oli odav, käidi vaatamas, aga loodeti pool muidu kätte saada. Parema meelega panen juba magama. Ma olen teinud kulutused järgmise talve söödale. Pean kinni maksma tehnikale kulutatud remondid. Mille tõttu ei saanud ma kohe heinamaale niitma. Mõelge inimesed, kui te algatate diskusiooni hobust osta, siis olge endas kindlad teatud küsitud summat välja käima. Mul pole hobune karjamaa sümboliks vaid milleks ta siiski mõeldud aasta sajandeid oli...inimese parimaks sõbraks. Ma olen sunnitud hobuste arvukust vähendama. Tahan olla inimene ja elada endale ka. 19 hobuse pidamine pole enam rõõmu pakkuv. 

Mulle meeldivad väljakutsed, inimestega suhtlemised, trenni tegemised nii individuaalselt kui ka koos. Elan jätkuvalt positiivses maailmas, mis sellest, et mul käib terror mitmel rindel. 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Tõsilood elust enesest.

  Ei oska nutta ega naerda, kui kuulen inimeste arulagedaid vestlusi teemal. Kui vana on üks või teine loom. Mõnede inimeste vestlusest on k...