31. juuli 2011

Pühapäev ja 31. juuli.
Enne kui kodust hommikul lahkusin, käisin veel Hertat vaatamas, põsk paistes haava ümbert. Haavast endast nõret jooksmas. Palusin lastel täna teda rohkem silmas pidada, et kui ilm väga palavaks läheb, siis peab sisse tooma. Mulle ei meeldi haavad mis tekivad augustikuus... ptui, ptui, ptui kolm korda üle õla. Pean silmas, et augustikuus kipuvad haavad halvasti paranema. Ja siis seda rohkem peab seda silmas pidama.
Muidugi kärbsed olid ka selle ümber.
Mõtisklus laagri korraldamises erivajadustega noortele.
5-6 liikmelise noortega peab olema üks eripedagoog, kes jagab teadmisi ja kogemusi puudega noortega tegelemisel. Erivajadusega noortele korraldavas laagris ei saa kõige lihtsamalt läbi. Eelnevalt peavad olema kõik inimesed läbinud mingi koolituse, kes seal mingit osa tegevusega etendab. Igas asjas peab olema ajagraafikus kinni pidav ning organiseeritud tegevus. See tagab laagris korra ja distsipliini. Eelkõige on vaja oskustega ja tugeva empaatia võimega isikuid, kes valdavad häid kehtestamis oskusi. Et võtta mingi teatud arv noori, kellele pakkuda mingit tegevust ilma ajakavata väljub asi varem või hiljem kontrolli alt. Eks mulgi teatud kogemusi tekkinud, kuid tänan, et oskasin olukorras kontrolli ja tasakaalu leida.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Lumi on ilus.  Kuulates igapäev maksutõusu juttu, teeb ikka meele kurvaks. Mis ees ootab.  Praegusel hetkel mil meil vaikne periood trennili...